Розповсюдженою наразі є ситуація, коли у наречених перед самим весіллям виникають сумніви, щось на зразок: кохання – коханням, а квартиру, в разі чого, ділити не дуже хочеться J Після цього одразу починаєш думати як так й одружитися, й мати впевненість у збереженні за собою свого майна. Саме в таких випадках запобігти небажаним наслідкам «невдалого» подружнього життя допомагає шлюбний контракт.

В нашому суспільстві шлюбний контракт сприймається здебільшого як явище зі знаком мінус. Наречені вважають, що він є певним знаком недовіри один одному й здебільшого відмовляються від ідеї його укладення. Та чому?

Давайте з’ясуємо, що таке шлюбний контракт й поміркуємо над необхідністю його укладення сьогодні.

Шлюбний договір (контракт) – це письмова і нотаріально посвідчена домовленість наречених/подружжя щодо врегулювання майнових відносин між ними. Іншими словами це домовленість чоловіка та жінки про фінансові зобов’язання щодо один одного та право власності на майно.

Може бути укладений:

1) особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу;

2) особами, які уже перебувають в шлюбі (подружжям).

Важливо зазначити, що ДО подання заяви про реєстрацію шлюбу – шлюбний контракт НЕ може бути укладений.

Існують певні особливості укладення шлюбного контракту для неповнолітніх осіб.

1. Шлюбний договір укладають для того аби визначити майнові відносини між подружжям. Наприклад, цим договором може бути визначено обов’язок утримання жінки чоловіком чи навпаки. Окрім того, в ньому можуть бути визначені обов’язки майнового утримання дітей.

Натомість, шлюбний договір НЕ може стосуватися особистих відносин подружжя між собою (повага, дружба, кохання, інтимні відносини тощо) або відносин щодо дітей.

2. За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Шлюбним контрактом можна передбачити зворотне – наприклад, що квартира, придбана під час шлюбу буде вважатися приватною власністю тільки чоловіка/жінки.

Також можна передбачити порядок поділу майна при розлученні.

3. Якщо у зв'язку з укладенням шлюбу чоловік/дружина вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони можуть домовитися про порядок користування ним. Наприклад, подружжя може домовитися про звільнення квартири тим з подружжя, хто вселився в неї, в разі розірвання шлюбу.

4. Можна визначити розмір і строк виплати аліментів.

Отже, підсумовуючи вищевикладене можна сказати, що шлюбний контракт може завчасно надати відповіді на питання стосовно спорів щодо фінансів/майна подружжя. Наприклад, при розлученні часто виникає ситуація, коли подружжя/колишнє подружжя не можуть домовитися стосовно розподілу спільного майна – шлюбний контракт попереджає такі небажані випадки.

Слід зазначити про важливість юридичної грамотності при складенні шлюбного контракту, адже існує велика кількість законодавчих тонкощів, які потім можуть зіграти не на Вашу користь. Саме тому, важливо довірити цю роботу професійним юристам.

Адвокатське бюро «Фоменко і партнери» з високопрофесійним підходом допоможе Вам у складенні необхідних документів.

Нехай Ваше подружнє життя буде безпроблемним у будь-якому випадку!